reede, 19. jaanuar 2018

Mida mõtlevad linnud akna taga?

UKU
Mida mõtlevad linnud?
Kui linnud inimesi toas näevad, võiksid nad mõelda nii. Kui soe seal oleks! Kui palju süüa seal saaks! Ja kui mugav elu seal oleks! Nad võiksid mõelda, et seal on kerge elada. Aga kui nad teaksid, et ka seal kiusatakse ja seal on õnnetusi ja kannatamisi, siis nad ei rõõmustaks selle elu peale. Et võibolla pole lindude arust toas hea elada. Toas ei saa ju vabalt lennata. Seal pole poegadele usse võimalik viia.

Martaliis
Linnuke võib arvata et me oleme head tulnukad👽.
Linnud võivad arvata et toas on hirmus lahe elada😎.
Linnud võivad arvata et toas on väiksed tiigrid, kes teevad mjäu🐱.
Lindude arust on inimesed hirmus kärarikkad tegelased.
Linnukesed tahaks ise ka toas soojas elada, mitte külmetada õues.
Toas saaks inimesi paremini jälgida.
Mõtlevad, et kas neile ka midagi maitsvat süüa antakse.
Vaatavad, et mis kell lapsed magama lähevad.

Markus
Mina arvan, et linnukesed mõtlevad miks inimestel tiibu pole? Linnukesed võivad mõelda veel sellest, et miks meie elame majades? Linnukesed mõtlevad, kuidas meie edasi tagasi liigume. Linnukesed mõtlevad veel sellest, kuidas meie saame külmas olla.Linnukesed võivad mõelda veel, kuidas meie oma lapsi toidame.

Leila
Linnuke võiks mõelda aknast vaadates, et seal on kaks last.Tal on huvi mis nad seal teevad ja kus nad käivad. Siis linnuke vaatab aknast sisse ja ta näeb, et kõik on nii suur, aga tema on nii pisike. Maailm on tema jaoks päris suur. Linnu arust on see huvitav koht. Ta mõtleb, mis võib seal juhtuda? Ta näeb seal palju huvitavaid asju. Ta mõtleb mis asjad need võiksid olla? Ta näeb, et seda kohta võib kõvasti uurida. 🤔

Delisa
Linnukesed
Kui mina oleksin lind: ma vaataksin neid ja mõtleksin. neil on soe tuba, mida minul pole.Ma tahaks nende asemel olla. Ja   võib olla pole mul isegi  süüa. Talvel on raske elada. Aga suvel ei ole raske .Kass on jube. Aga inimesed on toredad.

Mikk
Mina toidan linde talvel. Mina viin neile söögiks rasvapallikesi ja seemneid. Minu söögimajas käivad rasvatihased, leevikesed, rähn, halltihased. Harva käivad puukoristajad. Minu linnumaja on täpselt akna all. Mul on hea neid piiluda. Minu linnumaja kõrval on kohe üks põõsas, kus linnud end peidavad. Suvel nad mul akna taga ei käi, siis elavad nad metsas. Täna sadas lund ja linnukestel oli väga lõbus.
Lind võiks mõelda kui aknast sisse  vaatab, et miks inimesed nii suured on? Miks nad ei ole sellised nagu meie? Lind võiks mõelda veel, et miks neil on käed mitte tiivad? Ja miks nad ei käi söömas söögimajas? Ja nad võiks veel väiksemad olla nagu meie, linnud.

Uku Veli
Linnuke aknal
Minul käib kõige rohkem akna peal rasvatihaseid. Kui rasvatihased käivad akna peal, siis nad ilmselt mõtlevad seda: Mis olendid need sellised küll on? Kas nad on ohtlikud või mitte? Mida nemad seal õige teevad? Kuidas nad ehitasid küll nii suure pesa? Ja mis asi see seal on? Mingi imelik virvendav asi, mis mille sees on mingisugused elukad. Jah, nad on ikkagi ohtlikud. Hoiavad neid vaeseid elukaid seal vangis. Nüüd mul on küll aeg minna, enne kui nad mind märkavad.

Taavet
Jutt linnukesest
Kui ma oleksin linnuke ja vaataksin aknast sisse siis ma mõtleksin, kui tore oleks olla inimene. Siis ma saaksin süüa seda, mida hing ihkab. Ma saaksin magada oma soojas voodis. Saaksin kanda ägedaid riideid. Siis ma saaksin rääkida sellest, mida ma mõtlen. Siis oleks mul kaks kätt, millega kallistada neid, keda armastan. Ma ei peaks kartma kasse vaid saaksin teha neile pai. Ma annaksin linnukstele talvel süüa. Aga ma ei loobuks iial võimest lennata, sest see on mu lemmik tegevus.

Tanel
Kui linnukesed on meie akna taga, siis nad on alati rõõmsad. Nad tulevad sellepärast meie akna taha hea meelega kuna emme ja issi panevad neile süüa. Kui nad aknast meile sisse vaatavad ja me vastu vaatame siis nad kardavad ja lendavad minema. Ma arvan, et nad mõtlevad küll neil on toas soe ja meil väljas jahe. Ja siis nad äkki mõtlevad küll elavad siin ikka head inimesed. Hoolitsevad meie eest. Ma arvan et äkki nad tahaksid ikka tuppa ka tulla. Ja nad mõtlevad et küll oleks hea ja tore kui kõik inimesed oleksid head ja hoolitseksid nende eest. Ja siis nad mõtlevad mis me nendest ikka kardame nad ju toredad.
 
Kelis
Linnud
Kuigi mul linnumaja pole nägin ikka linde kes majast üle ja minu lähedusse ka lendasid ja ma tean nende nimesid ka, leevike ja vares ka.
Lindudele võib talvel söögiks panna teri ja pekki.

Mulle koputas ükskord linnuke akna peale.See oli leevike.Ta kindlasti tahtis tulla tuppa uudistama. Linnud arvavad, et toas on palju süüa. Linnul on hea meel, et kass ikka toas on. Lind tahaks ka kindlasti minu õhupalli katki toksata. Lind mõtleb, et raadio võiks kõvemini kosta, oleks õues lõbusam lennata. Lind mõtleb, et kui laua peal on arvutid, siis ta tahaks ka toksida arvuteid.

Mirtel-Mia

Mina arvan et lindude eest tuleb talvel hoolitseda, nii kui sa hakkad talvel linde toitma, siis pead neid toidma kevade alguseni, siis linnud saavad juba ise hakkama ja nad leiavad toitu rohkem kui talvel. Minul veel toidumaja üleval pole.

Mida mõtlevad linnud vaatates meie aknast sisse.
Kui ma oleks lind, näiteks leevike siis kui ma vaatan aknast inimesi siis ma mõtleks:
kes nad sellised on? Kas nad on mulle ohtlikud? Kuidas nad suutsid sellise kasti moodi asja sinna ehitada? Mis selle nimi on?Kuidas nad liikuvad ilma tiibateda?
Miks neil tiibi ei ole? Neil on seal soe ja meil siin jahe!Levon
Mida võiks linnuke mõelda?
Kes  see poiss on? Kui vana  poiss on? Millega ta tegeleb vaba ajal? Kus on tema vanemad? Kuidas poisi  nimi on? Huvitab kas tema annab linnule süüa? Kui ma koputan  aknale, kas ta teeb aken lahti? Kas tema käib koolis? Huvitav, kas tema oskab joonistada?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar